Урок пам'яті "Голокост-шрам на серці людства"
27 січня у всьому світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.
Вчитель історії Кадобнянської гімназії Ольга Ярославівна Янків провела для учнів 5- 9 класів уроки пам’яті «Голокост – шрам на серці людства».
Голокост, Шоа – переслідування та масове винищення нацистами євреїв під час Другої світової війни. Жертв знищували лише за етнічну приналежність.
Аби вшанувати та зберегти пам’ять про страшну трагедію, про всіх невинно розстріляних, страчених у газових камерах, виснажених голодом і примусовою працею, Генеральна асамблея ООН прийняла 1 листопада 2005 року Резолюцію № 60/7, в документі визначено: «Голокост, що призвів до винищування однієї третини євреїв і незліченних жертв з числа представників інших меншин, буде завжди служити всім народам застереженням про небезпеки, що таять у собі ненависть, фанатизм, расизм і упередженість». Саме цей документ оголосив 27 січня Міжнародним днем пам'яті жертв Голокосту.
В Україні анти-єврейський геноцид носив особливо жорстоку форму. Напередодні війни на території України проживало 2,7 млн. євреїв. Таким чином Україна посідала перше місце у Європі й друге - у світі за їх чисельністю.
Символом Голокосту в Україні став розстріл близько ста тисяч людей, більшість із яких були євреями, у Бабиному Яру (м. Київ).
Офіційно визнано, що протягом 1933-1945 років нацисти вбили від 5,5 до 6,1 млн. осіб різних національностей (здебільше євреїв), інвалідів, політичних супротивників та ін.
Пам‘ять про трагічні уроки історії – Голокост єврейського народу та геноцид ромів часів Другої світової війни - невід‘ємна складова формування системи цінностей у сучасному суспільстві.
Хай навічно збережеться пам’ять про страждання і катування мільйонів вбитих дітей, жінок, старих. Хай світла пам’ять замучених буде грізною пересторогою добра, хай попіл спалених стукає в серця живих та закликає до братерства людей і народів.