Соціальний паспорт

Соціальний паспорт Кадобнянської гімназії – це статистичний документ навчального закладу, в якому міститься інформація щодо соціальних категорій дітей з метою їх подальшого соціально-правового захисту.
Щодо вигляду даного документу, то немає основних критеріїв його створення. Проте чим повноціннішою і повнішою буде наявна в ньому інформація, тим якіснішим буде навчально-виховний процес. Адже знання негативної сімейної ситуації учня дає змогу педагогу як найточніше зрозуміти причини неуспішності, розгубленості, а часом й дезадаптованості учнів.

Так на початку вересня формує базу даних дітей – «соціальний паспорт закладу» у якому зазначає категорії дітей, які потребують максимальної уваги, зокрема:

Соціальний паспорт

Кадобнянської гімназії

(2023 – 2024 н. р.)

1.

Діти - сироти

2.

Діти, позбавлені батьківського піклування

3.

Діти – напівсироти

1

5.

Кількість дітей з багатодітних сімей

9

6.

Сім’ї, які опинилися в СЖО

3

7.

Перебувають на внутрішкільному обліку в гімназії

8.

Діти – інваліди

2

9.

Діти - чорнобильці

10.

Діти з сімей учасників ООС та учасників бойових дій

6

11.

Діти з малозабезпечених сімей

4

12.

Діти ВПО

3

13.

Діти з ООП

1

14.

Всього учнів

29

За даними соціальних паспортів класів соціальним педагогом складається соціальний паспорт школи та соціальний паспорт пільгових категорій. На початок навчального року складається банк даних дітей пільгових категорій. Тобто формуються окремі списки за визнеченими формами дітей та сімей, які підлягають соціальному захисту.

У налагодженій співпраці класні керівники разом з соціальним педагогом відвідують цих дітей вдома, обстежують їх побутові та житлові умови, цікавляться їхніми проблемами. За наслідками обстеження складаються двічі на рік відповідні акти обстеження матеріально-побутових умов проживання.